REKLAMA
REKLAMA

Zwały śniegu na dachu groziły zawaleniem hipermarketów

Autor: gazeta.pl, PAP, IAR 11 stycznia 2010 09:05

Strażacy ewakuowali pracowników i klientów hipermarketu Tesco w Bydgoszczy oraz CH Nasze Leszno w Lesznie. Powodem była gruba warstwa śniegu, która leżała na dachu.

REKLAMA

W Tesco wBydgoszczy na ścianach widoczne były zacieki i rysa. Strażacy ewakuowali pracowników i klientów Tesco. Gruba warstwa śniegu spowodowała, że dach ugiął się i przeciekał.
- Z pierwszych ustaleń wynika, że śniegu jest 4-5 razy więcej niż to przewiduje norma dla tego rodzaju budynku. Kontrola i usuwanie nadmiaru śniegu to, zgodnie z Prawem Budowlanym, obowiązek właściciela budynku, a wiele wskazuje na to, że w Bydgoszczy tego obowiązku nie dopełniono - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej.

W Lesznie strażacy z centrum handlowego ewakuowali przeszło 130 osób - 50 pracowników obsługi i ponad 80 klientów. Powodem ewakuacjiCH  Nasze Leszno było pęknięcie stropu widoczne na długości 20-u metrów.

Centrum handlowe w Lesznie, w którym są m.in markety spożywcze w stym sklep sieci Piotr i Paweł i elektroniczne w tym Media Ekspert, na razie jest zamknięte.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA