Zyski z przedświątecznych zakupów

Autor: Express Ilustrowany 10 kwietnia 2009 10:36

Do łódzkich sklepów i na targowiska panuje przedświąteczny szał zakupów. Kupcy, ocierając pot z czoła, liczą zyski, bo sprzedają kilka razy więcej towaru niż zwykle - podaje Express Ilustrowany.

- Sprzedaż skoczyła nam o ok. 300 procent! Zdarzają się osoby, które nie są w stanie unieść zakupów i proszą moich pracowników, by pomogli dostarczyć siatki do samochodu - mówi Zygmunt Śmiechowicz, właściciel sklepu mięsnego przy Bałuckim Rynku. - Hitem tegorocznych świąt są bażanty, kuropatwy i przepiórki oraz wędliny z dzika.

Dzikie ptactwo jest droższe od kur, indyków i kaczek. Za bażanta trzeba zapłacić 37 zł za kg, opakowanie przepiórek (cztery sztuki, ok. 1 kg) kosztuje 40 zł, a kuropatwa 32 zł za sztukę.

Na rynkach kolejki tworzą się przede wszystkim przy stoiskach z jajkami, kapustą kiszoną oraz ciastami. - Jeszcze nie ma godz. 14, a ja już prawie cały towar wyprzedałam - mówi sprzedawczyni jaj na targowisku Dolna.

Ożywienie widać też przy pozostałych straganach. - Sprzedaję teraz ok. 30 procent więcej pomidorów i ogórków niż dotąd - mówi Beata Radwańska, właścicielka stoiska warzywno-owocowego na ul. Ceglanej.

Wzmożony ruch widać też w piekarniach, choć większość łodzian jeszcze nie wybrała się po chleb. - Bardzo dużo ludzi kupuje teraz barszcz na żur. Większe ilości chleba będziemy piec dopiero w piątek i w sobotę, żeby pieczywo na święta było jak najświeższe - mówi Krzysztof Rybczyński, kierownik piekarni przy ul. Piotrkowskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane