Reklama Aldi zakazana. Kevin Marchewka zachęcał dzieci do picia alkoholu? (video)

Autor: dlahandlu.pl, za inews.co.uk 21 lutego 2018 14:39

Reklama Aldi zakazana. Kevin Marchewka zachęcał dzieci do picia alkoholu? (video) fot. youtube

Reklama Aldi z animowanym warzywem Kevin Marchewka została zakazana z obawy, że może zachęcić dzieci do picia alkoholu – informuje inews.co.uk.

Klip był częścią kampanii bożonarodzeniowej niemieckiego Aldi w Wielkiej Brytanii. Pomimo otrzymania tylko jednej skargi Agencja Standardów Reklamy (ASA) uznała reklamę za "nieodpowiedzialną" ze względu na jej "silny wpływ" na odbiorców poniżej 18 lat.

Reklama parodiuje horror „Szósty zmysł” (The Six Sense). Bohater klipu, Kevin Marchewka mówi "Widzę martwego pasternaka". W tym momencie zaczyna się reklama alkoholu oraz głos lektora, który mówi: "Kevin czuł się trochę spięty. Myślał, że są duchy. Miał szósty zmysł. Jak się okazało, jego instynkt miał rację. Było kilka duchów w tę zimną noc Bożego Narodzenia". Klip kończy się sceną, w której Kevin przestraszył się innej animowanej postaci przebranej za ducha.

Kluczem w reklamie jest gra słów: „spirits” po angielsku znaczy zarówno „duchy”, jak i „alkohol”.

Odpowiadając na zakaz ASA, rzecznik Aldi powiedział, że chociaż zamierzali, aby Kevin był "zabawną" postacią, nie był zaprojektowany tak, by przemawiał do dzieci. Jak tłumaczyła firma, film The Six Sense w Wielkiej Brytanii jest dozwolony od 15 lat i dlatego jest nieodpowiedni dla młodszych osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane