Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Property Forum - na żywo

RETRANSMISJA SESJI

18-19 września 2023

Największa konferencja o rynku nieruchomości w Polsce

#Sprawdzam. Szczerze do bólu o kondycji każdego sektora rynku nieruchomości – część I


market-Detal ma już centrum logistyczne w Krągoli k. Konina

Goodman wybudował w Krągoli pod Koninem centrum logistyczne o powierzchni 39 700 m2 dla nowo powstającej sieci handlowej spółki market-Detal.
Reklama
Obiekt został wybudowany w siedem miesięcy. Spółka market-Detal będzie wykorzystywała nowe centrum do dystrybucji towarów do sieci 170 sklepów w całej Polsce.

W styczniu 2015 r. Spółka market-Detal zacznie działać w ramach 170 sklepów pod nowym szyldem (obecnie funkcjonujących w Grupie POLOmarket - red). Spółka planuje intensywny rozwój i zamierza otwierać przynajmniej 30 nowych sklepów rocznie, jak również nie wyklucza w przyszłości akwizycji.

- Z początkiem 2015 r. uruchamiamy działalność nowej sieci handlowej market-Detal, a zapewnienie nowoczesnego centrum logistycznego jest kluczowe dla powodzenia tego projektu - mówi Artur Góralczyk, członek zarządu market-Detal ds. inwestycji i rozwoju.

market-Detal zamierza w nowym magazynie zatrudnić na różnych stanowiskach 400 osób. 40 proc. powierzchni magazynowej będzie chłodzona w temperaturze od 0 do 8 stopni C. Dodatkowo, w mroźni o powierzchni 1 100 mkw. towar będzie przechowywany w stałej temperaturze -24 stopni C. Wysokość na składowanie towaru sięga 10,8 m, a przeznaczonych na to jest 28 000 miejsc paletowych. Centrum logistyczne zostało wyposażone w 84 doki oraz dodatkowo drogę dojazdową zapewniającą właściwy przepływ towarów.

Przy zakupie gruntu pod budowę centrum logistycznego dla market-Detal pośredniczyła firma doradcza JLL.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum