Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bujara: Ukraińcy w handlu na takich samych warunkach, jak Polacy

- W handlu jest nawet 200 tys. wakatów. Z chęcią powitamy w naszych załogach pracowników z Ukrainy. Podkreślam jednak, że należy im pomagać uczciwie - powinni być zatrudnieni na takich samych warunkach, jak polscy pracownicy - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”.
Reklama

Alfred Bujara zdradził, ze w przyszłym tygodniu „Solidarność” wyśle pisma do organizacji branżowych zrzeszających pracodawców, w których podniesie kwestie zatrudniania pracowników z Ukrainy.

Zatrudnianie Ukraińców? Tylko na umowę o pracę!

- Pracownicy z Ukrainy powinni być zatrudnieni na takich samych warunkach, jak Polacy. Chodzi tu przede wszystkim o formę zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, a nie umowę cywilno-prawną, za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Ci ludzie, a mowa głównie o kobietach  przeżywają teraz dramat, nie możemy pozwolić na to, aby byli wykorzystywani jako tańsza siła robocza. Pracownikom z Ukrainy powinny też przysługiwać wszystkie świadczenia socjalne i, w razie konieczności, możliwość  udania się na zwolnienie lekarskie - mówi Alfred Bujara.

Nasz rozmówca dodaje, że przed branżą wiele wyzwań. - Nowych pracowników trzeba będzie przeszkolić, pokazać im, na czym polega praca w handlu w Polsce. To zadanie przede wszystkim dla już pracujących w sklepach.  Pomagając uciekającym przed wojną, możemy w jakimś stopniu rozwiązać problem braku rąk do pracy. Jeszcze raz podkreślam: musimy być w tej pomocy uczciwi - zaznacza szef handlowej „Solidarności”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum