Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

15 najlepszych miast do pracy zdalnej. Kraków i Łódź w czołówce

Compare the Market AU opracowała ranking najbardziej przyjaznych miejsc do pracy zdalnej w Europie. Przeanalizowała różne czynniki, jak prędkość łącza szerokopasmowego, liczba miejsc coworkingowych, atrakcje czy cena kawy.
Reklama
  • Porównywarka cen Compare the Market AU stworzyła ranking najlepszych lokalizacji w Europie na pracę zdalną.
  • 32% Amerykanów i 24% Europejczyków rozważa „workcation”, czyli formę pracy polegającą na połączeniu wykonywania obowiązków zawodowych z wyjazdem wypoczynkowym.
  • W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Londyn w Anglii, a dwa miasta Europy Wschodniej: Praga (12.) i Kraków (13.) znalazły się w pierwszej piętnastce.

Popularność pracy zdalnej utrzymuje się na wysokim poziomie od czasu jej rozpowszechnienia się w okresie pandemii. Porównywarka cen Compare the Market AU stworzyła ranking najlepszych lokalizacji w Europie na pracę zdalną na podstawie takich czynników, jak prędkość łącza szerokopasmowego, liczba miejsc do pracy coworkingowej czy cena kawy i piwa.

Nadal rośnie liczba osób pracujących zdalnie, a 32% Amerykanów i 24% Europejczyków rozważa „workcation”, czyli formę pracy polegającą na połączeniu wykonywania obowiązków zawodowych z wyjazdem wypoczynkowym. Doceniają oni miejsca oferujące możliwość skorzystania z licznych atrakcji po zakończenia dnia pracy zdalnej.

Oto lista 15 miast z najlepszymi warunkami do pracy zdalnej w Europie:

Źródło: Compare the Market AU
Źródło: Compare the Market AU

Najlepsze miasta do pracy zdalnej

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Londyn. Stolica Anglii ma największą liczbę przestrzeni coworkingowych (1312) i łatwo zrozumieć, dlaczego staje się popularnym miejscem odwiedzanym przez pracujących profesjonalistów. Jest to jednak równocześnie jedno z najdroższych miejsc w rankingu, gdzie kawa kosztuje średnio prawie cztery euro.

W pierwszej dziesiątce wyróżnia się Hiszpania z imponującą liczbą pięciu miast w rankingu. Znana jest z tego, że stanowi jeden z najtańszych krajów do życia w Europie. Na drugim miejscu zestawienia  miast plasuje się słoneczna Sewilla z najszybszymi łączami szerokopasmowymi w Europie (255,13 Mb/s) i stosunkowo niską ceną kawy wynoszącą zaledwie 1,61 euro. Na trzecim miejscu znajduje się Barcelona, ​​która oferuje 189 przestrzeni coworkingowych i kilka wyjątkowych atrakcji kulturalnych, jak La Sagrada Familia i Park Güell, z których można korzystać po zakończeniu pracy.

Za nimi są miasta Madryt i Walencja, z których każde oferuje tysiące atrakcji i liczne, niedrogie udogodnienia. Walencja ma wyjątkowe warunki do relaksu po pracy, z piaszczystymi plażami o przysłowiowy rzut kamieniem od tętniącego życiem centrum i trzecim najszybszym łączem szerokopasmowym w pierwszej 15. na poziomie 166,64 Mb/s.

Włochy mają dwa miasta w pierwszej dziesiątce, z Rzymem na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej i Neapolem uzupełniającym pierwszą dziesiątkę. Rzym ma jedną z najwolniejszych prędkości szerokopasmowych w Europie (46,92 Mb/s), ale przy tym ponad 6000 atrakcji i drugą najtańszą kawę w pierwszej dziesiątce, ponadto charakteryzuje się  bogatą historią, kulturą i smacznym, lokalnym jedzeniem, w licznych punktach gastronomicznych, do których można przenieść się w letni wieczór po pracy.

Kraków, Łódź, Wrocław i Warszawa

Kraków plasuje się na 13. miejscu, za sklasyfikowaną na miejscu 12. Pragą. Doceniony został szczególnie za szybki internet (130,2 Mbp/s), znaczącą liczbę atrakcji (1595), choć kawa w stolicy Małopolski kosztuje stosunkowo dużo (2,60 euro), ale za to tanie jest piwo (2,78 euro).

Tuż poza pierwszą 15. z polskich miast uwzględniono jeszcze Łódź (16. miejsce), na nieco dalszych pozycjach są Wrocław (23. miejsce), Warszawa (25. miejsce), które wyprzedziły takie destynacje, jak Amsterdam, Wiedeń, Ateny czy Sztokholm.

- Wiele osób na całym świecie coraz bardziej ceni sobie równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a „workcation” jest najlepszym sposobem, aby ją osiągnąć – komentuje Adrian Taylor, dyrektor generalny ds. ubezpieczeń ogólnych w Compare the Market AU.

Patrz badania: https://www.comparethemarket.com.au/travel-insurance/features/workcation-hotspots/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum