Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

2017 kolejnym dobrym rokiem dla rynku nieruchomości w Polsce

2017 rok stał pod znakiem wielu transakcji portfelowych, obserwowaliśmy mocny napływ kapitału z Południowej Afryki i to przede wszystkim w segmencie powierzchni handlowych. Na rynku mamy nowych inwestorów na pojedyncze aktywa - mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska, podsumowując mijający rok.
Reklama

- Rok 2017 to kolejny, bardzo dobry rok dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Charakteryzowała go większa niepewność związana z otoczeniem legislacyjnym i uwarunkowaniami prawno-podatkowymi, które niewątpliwie przekładały się na tempo zawierania transakcji. Nie miało to natomiast wpływu na wolumen inwestycyjny, bo rok 2017 może zakończyć się wynikiem takim samym lub lekko wyższym niż 2016 r. - mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska.

Jak dodaje, w 2018 roku będziemy obserwować jak zmiany - szczególnie dotyczące podatku od nieruchomości i ograniczenia handlu w niedziele - wpłyną na rynek. - Patrząc na zainteresowanie inwestorów naszym krajem i regionem w kończącym się roku, z optymizmem patrzę na nadchodzący rok - podkreśla.

więcej na www.propertynews.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum