Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

29 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu zjada parówkę, rynek wart już 3 mld zł

29 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu zjada parówkę - informuje "Rzeczpospolita" i podaje szacunki, według których polski rynek parówek jest już wart 3 mld złotych. Te liczby powodują coraz ostrzejszą konkurencję między producentami. Bronią jest coraz lepsza jakość.
Reklama

Przedstawiciele branży mięsnej spodziewają się, że sprzedaż parówek jeszcze się zwiększy. - Parówki wypierają z rynku np. kiełbasy - mówi "Rz" Tomasz Łączyński - prezes Pekpolu, producenta m.in. paryżanek.

Duży i wciąż rosnący rynek powoduje, że firmy próbują z niego jak najwięcej uszczknąć. Nie tylko cena ma dziś znaczenie. - Jeszcze kilka lat temu parówki były kojarzone z najtańszym asortymentem, nie zawsze najwyższej jakości - wspomina w portalu Wiadomości Handlowe Cezary Jasiński z firmy Sokołów. Stąd powstał pomysł, by wprowadzić markę parówek wysokiej jakości. Teraz podobne produkty oferują też inne firmy.
- Choć nie wszystkich konsumentów stać na zapłacenie 20 zł za kilogram mięsnych parówek, to ich spożycie wyraźnie wzrasta kosztem tych najtańszych - mówi "Rz" Jacek Lewicki, prezes Drosedu.

Ekspansję parówek potwierdzają dane zebrane przez firmę Regis. W badaniu wzięto pod uwagę sześć sieci handlowych w Polsce, m.in. Tesco i Lidla. W ciągu trzech lat zwiększyła się w nich liczba dostępnych marek parówek (z 37 do 62). Jednocześnie wzrosła ich średnia cena (z 16,62 zł za kg do 17,82 zł za kg).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum