Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

450 zł za najechanie kołem na linię. Taką karę mogą zapłacić klienci CH Witawa

Gdyńskie Centrum Handlowe Witawa wzbudziło kontrowersje ze względu na nowe zasady korzystania z parkingu podziemnego. Według informacji przekazanych przez serwis Trojmiasto.pl, operator parkingu wprowadził kontrowersyjny przepis, zgodnie z którym za najechanie kołem na linię oddzielającą dwa miejsca parkingowe grozi kara w wysokości 450 zł.
Reklama

Wiele osób zaskoczyła ta surowa kara, zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze praktyki, gdy czas parkowania był bezpłatny przez dwie godziny. Teraz nowy regulamin spowodował, że ta bezpłatna strefa została skrócona do jednej godziny, a dodatkowo wprowadzono możliwość nałożenia tzw. opłaty dodatkowej.

Lokalny serwis Trojmiasto.pl donosi, że jednym z głównych powodów tych zmian były przypadki, w których kierowcy pozostawiali swoje samochody z kołem najeżdżającym na linię oddzielającą dwa miejsca parkingowe. Według przedstawicieli Centrum Witawa, takie działania narażały innych kierowców na trudności i mogły stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Centrum Handlowe Witawa odniosło się do sytuacji

Konrad Węglewski, przedstawiciel agencji reprezentującej Centrum Handlowe Witawa w Gdyni, wyjaśnia, że zmiana operatora parkingu była podyktowana troską o dobro klientów. Celem centrum jest zapewnienie im bezpiecznego i sprawnej obsługi.

– Niestety dotychczasowe praktyki parkujących auta na terenie parkingu oraz omijanie przepisów zmusiły nas do wprowadzenia takiego zapisu do regulaminu. Każdy przypadek naruszenia tego zapisu jest sprawdzany, a firma zarządzająca parkingiem dysponuje pełną dokumentacją zdjęciową tego zdarzenia, przez okres przejściowy zwracano klientom uwagę na ten fakt, poza regulaminem zostały też zamieszczone specjalne dodatkowe tablice z tą informacją – mówi przedstawiciel w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl.

- Każda reklamacja jest rozpatrywana w ciągu 72 godzin, a zainteresowanym udostępniane są zdjęcia dokumentujące naruszenia, informuje CH Witawa. 

Kontrowersje wokół nowych zasad parkowania w Centrum Handlowym Witawa w Gdyni wzbudziły także pytania dotyczące transparentności i sprawiedliwości w procesie egzekwowania kar. Kierowcy zwracają uwagę na konieczność przeprowadzenia dokładnej analizy każdego przypadku i uwzględnienia okoliczności, które mogą wpływać na decyzję o nałożeniu kary. Istotne jest również, aby procedury reklamacji były przejrzyste i skuteczne, aby kierowcy mieli możliwość odwołania się od decyzji.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum