Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

760 tys. osób korzysta z proponującego 11 planów żywieniowych portalu Diety NFZ

760 tys. użytkowników zarejestrowanych jest na portalu Diety NFZ. Strona tylko w tym roku odnotowała 11 mln odsłon – poinformował NFZ. Użytkownik portalu ma do wyboru 11 planów żywieniowych.
Reklama

NFZ przekazał, że portal Diety NFZ (www.diety.nfz.gov.pl) tylko w tym roku odnotował 11 milionów odsłon. Na portalu jest 8 tys. przepisów i 11 planów żywieniowych, które można dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Usługa jest bezpłatna.

Na portalu zarejestrowało się 760 tys. użytkowników, a każdy z nich ma dostęp do diety dostosowanej do swoich potrzeb. Od lipca każdy osoba, ustalając swój plan diety, ma możliwość zaznaczenia produktu (m.in. gluten, laktoza), który chce wyeliminować z proponowanego jadłospisu.

"Portal Diety NFZ powstał w celu promowania zdrowego odżywiania, które jest kluczowe dla zachowania zdrowia oraz odgrywa ważną rolę w leczeniu chorób przewlekłych" - przekazała w komunikacie dyrektorka Departamentu Obsługi Klientów i Profilaktyki NFZ Sylwia Wądrzyk.

Zaznaczyła, że proponowane plany żywieniowe są oparte na diecie DASH, która nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale także przyczynia do obniżenia ciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i chorób sercowo-naczyniowych.

Użytkownik portalu Diety NFZ ma do wyboru 11 planów żywieniowych: klasyczny, nadwaga i otyłość, wege, cukrzyca, hashimoto, depresja, zaparcia, nadciśnienie, senior, rodzina i PCOS. Własne konto w portalu pozwala określić kaloryczność diety, dostosować ją do potrzeb jednej osoby lub całej rodziny z uwzględnieniem osobnej kaloryczności dla każdego z jej członków.

Otrzymujemy wówczas gotowy rozkład posiłków, z uwzględnieniem ich kaloryczności, zawartością białka, tłuszczów i węglowodanów. Pokazany jest też średni czas przygotowania potrawy, a zaproponowane w portalu dania są szybkie i proste w przygotowaniu. Jadłospis bazuje na łatwo dostępnych artykułach spożywczych. Istnieje też możliwość wygenerowania listy zakupów.

Nowością jest możliwość wyeliminowania z proponowanego planu żywieniowego produktów zawierających gluten czy laktozę, ale też mięso, ryby i owoce morza.

"Po wybraniu wszystkich preferencji czy wykluczeń otrzymujemy gotową dietę z rozpisanymi posiłkami na wskazany czas. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja zmiany przepisu, gdy któryś z nich nie odpowiada naszym gustom" - przekazała rzeczniczka prasowa Narodowego Funduszu Zdrowia Beata Kopczyńska.

Kopczyńska dodała, że wśród użytkowników są osoby w różnym wieku. Najliczniejszą i najbardziej aktywną grupę stanowią osoby w wieku 20-30 lat. Jeśli chodzi o płeć, 55 proc. to kobiety. 48 proc. użytkowników portalu deklaruje niską aktywność fizyczną, a 25 proc. jej brak.

W komunikacie przekazano, że największą popularnością cieszy się program "Nadwaga i otyłość", a drugim jest plan "Classic".(PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

iga/ joz/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum