Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Badanie past do zębów. W tych naturalnych bez fluoru rakotwórcze substancje

Pasty do zębów bez fluoru, promowane jako naturalne i bezpieczne środki kosmetyczne, mogą stanowić zagrożenie dla naszych zębów i zdrowia - wynika z badania Öko-Test, który publikuje raporty z testów produktów FMCG.
Reklama

Pasty do zębów bez fluoru zdobywają rynek. Promowane są jako naturalne. Mogą jednak stanowić zagrożenie dla stanu zdrowia zębów. Zbawienne działanie fluoru bezdyskusyjnie udowodniono naukowo. Zęby należy szczotkować codziennie pastą zawierającą co najmniej 1000 miligramów fluoru na kilogram (mg/kg lub ppm).

 

Niebezpieczne pasty bez fluoru

W badaniu Öko-Test zbadano skład tych past. W dużej części naturalnych past kosmetycznych bez fluoru wykryto cząstki ołowiu i metali ciężkich w ilościach przekraczających wartość określoną przez Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności.

Ołów w pastach do zębów 

Öko-Test przestrzega, że nawet niewielkie ilości ołowiu w organizmie mogą prowadzić do bólów głowy, zmęczenia czy utraty wagi.

W jednym przypadku laboratorium wykryło obecność arsenu. Narażanie organizmu na jego działanie może powodować raka, zaburzenia rozwojowe i nerwowe. 

Takie metale mogą dostać się do past jako zanieczyszczenia towarzyszące naturalnym surowcom mineralnym, takim jak kaolin ub krzemian glinu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum