Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

EEC 2023: Talenty przyciągają inwestycje zagraniczne

Edukacja i dostępność kadr są jednymi z głównych czynników przyciągających inwestycje zagraniczne. Polska jest mocna szczególnie w jednej, bardzo ważnej dziedzinie.
Reklama

Uczestnicy debaty "Atrakcyjność inwestycyjna Polski" rozmawiali podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach o tym, jak przyciągnąć inwestycje zagraniczne do Polski.

Jednym z głównych czynników są z pewnością dobrze wyedukowane kadry. Tu Polska wypada szczególnie celująco w jednej dziedzinie.

- Mamy najlepszych informatyków na świecie, lepszych nawet niż w Stanach Zjednoczonych - powiedziała Hanna Godlewska-Majkowska, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie ze Szkoły Głównej Handlowej.

- Wiara w odpowiednią ilość talentów, dostępność uniwersytetów, liceów, znajomość języków obcych, to jedne z głównych czynników wpływających na decyzje inwestycyjne - powiedział Rafał Rudziński, prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o.

 

Michael Dembinski z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlu zwrócił uwagę, że wciąż pozostaje jeszcze wiele wyzwań.

- Podkarpacie produkuje więcej studentów teologii niż mechatroniki, więc powstaje pytanie czy państwo polskie jest gotowe na to czego potrzebują inwestorzy zagraniczni w ciągu 5 czy 10 lat - skonstatował.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum