Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Heineken sprzedaje browary w Rosji za bezcen

To kosztowna transakcja dla Heinekena. Holenderski koncern piwny sprzedaje swój rosyjski biznes za symboliczną cenę. Pożegnanie z Rosją ma być ostateczne.
Reklama

- Grupa browarów Heineken ostatecznie opuszcza rynek rosyjski. Heineken jest szczęśliwy, że zakończył długie i żmudne poszukiwania kupca, dzięki czemu opuszcza Rosję – stwierdził szef grupy Dolf van den Brink.

Holenderski gigant browarniczy sprzedał swoją działalność w Rosji, w tym 7 browarów, lokalnej Arnest Group za symboliczne 1 euro, kończąc opuszczenie tego kraju ogłoszone w marcu 2022 roku po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Oczekuje się, że decyzja będzie kosztować grupę około 300 mln euro. Światowa sprzedaż grupy w 2022 roku wyniosła ok. 28,7 mld euro – informuje zdf.de.

- Choć transakcja trwała znacznie dłużej, niż się spodziewaliśmy, zapewni środki do życia naszym pracownikom i pozwoli nam w odpowiedzialny sposób opuścić kraj – ocenił cytowany przez merkur.de Dolf van den Brink.

Konkurent został wywłaszczony

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zakończy się także sprzedaż i produkcja marki piwa Amstel, która również należy do Heinekena.

Z problemami zmaga się natomiast konkurent holenderskiego koncernu, firma Carlsberg z Danii. Rosja jednym pociągnięciem pióra oddała swoje udziały w krajowym browarze pod administrację państwową.

Grupa Arnest zajmuje się produkcją materiałów opakowaniowych, kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego. Według Heinekena uzgodniono gwarancję pracy dla około 1800 pracowników na kolejne trzy lata.

Koncern podkreślił także, że piwo nie będzie droższe. Oczekiwane straty zostały już w dużej mierze uwzględnione w odpisach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum