Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hoop Polska: 2013 rok nie był zły dla rynku napojów

Rok 2013 nie był zły dla rynku napojów - mieliśmy w miarę udane lato. Oczywiście 2012 był lepszy ze względu na duże wydarzenie sportowe, które wspomogło konsumpcję - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Patrycja Giurko, Group Brand Manager Hoop Polska Sp. z o.o.
Reklama
ak komentuje Patrycja Giurko, Polaków nie przybywa, rynek ma swoją wyporność, w związku z tym, rynek napojowy jako całość nie będzie rósł drastycznie. - Jedynie mogą następować przepływy między kategoriami, lub wyrosnąć nowe kategorie, kosztem obecnych, np. napoje funkcjonalne - dodaje.

Mimo, iż mamy już połowę grudnia, dla Hoop Polska rok się jeszcze nie skończył. - Koniec roku, święta, Sylwester do drugi ważny sezon dla naszej firmy - mówi przedstawcielka firmy.

Nie chce jednak oceniać bieżącej sytuacji dla spółki. - O planach będziemy informować na bieżąco. Jeśli chodzi o wyniki, to będą publikowane jak zawsze w raporcie giełdowym, wcześniej nie możemy dzielić się takimi informacjami - podsumowuje.

Przypomnijmy, dziewięć miesięcy br. było dobre dla Grupy Kofola, która jest właścicielem spółki Hoop Polska. Po trzech kwartałach skonsolidowane przychody wyniosły 778 mln złotych i były o 2 proc. niższe niż przed rokiem. Zaraportowany zysk operacyjny wyniósł 52,1 mln złotych wobec 55,2 mln złotych przed rokiem, a zaraportowany zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 31,8 mln złotych wobec 30,5 mln złotych przed rokiem.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum