Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KNF zakazała spółce GG Taxo działalności w zakresie usług płatniczych

Komisja Nadzoru Finansowego zakazała spółce GG Taxo z siedzibą w Poznaniu wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych, w związku z rażącym naruszeniem obowiązków - podała w czwartek KNF.
Reklama

Jak poinformowała w komunikacie Komisja, decyzja o zakazaniu GG Taxo wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych zapadła jednogłośnie. Przyczyną wydania decyzji było rażące naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności, a wynikających z ustawy o usługach płatniczych.

Zgodnie z komunikatem Komisji naruszenie miało polegać na nieprzekazaniu KNF informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych przez biuro usług płatniczych w poszczególnych miesiącach danego roku do 31 stycznia następnego roku. Dodatkowo spółka nie poinformowała Komisji o zmianie adresu oraz siedziby wykonywania działalności, oraz nie zawarła umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia przed upływem terminu obowiązywania umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej biur usług płatniczych - wskazała KNF.

Komisja jednogłośnie podjęła także decyzję o cofnięciu spółce Infakt zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Komisja cofnęła zezwolenie na wniosek samej spółki Infakt - zaznaczyła KNF. (PAP)

wkr/ mmu/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum