Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maspex na EEC 2023: Jesteśmy w doskonałym miejscu i czasie

Nie znam drugiego miejsca na świecie, które ma taki dobry, probiznesowy profil rozwoju i to momentum czasowe, w którym jesteśmy teraz – mówił o polskim rynku Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice podczas debaty „Firmy z Europy Centralnej w globalnej rywalizacji”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Reklama

- Europa Środkowo-Wschodnia to doskonałe miejsce na prowadzenie biznesu w branży spożywczej, które jest w doskonałym swoim czasowym momencie – w tzw. pięciu najlepszych minutach ostatnich 300 lat. To dobrodziejstwo dużego polskiego rynku sprawia, że polskim firmom stosunkowo łatwo angażować się i inwestować na innych rynkach Europy Środkowej - mówił Krzysztof Pawiński na wstępie debaty na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Przewagi polskiego rynku - ludzie, skala, przedsiębiorczość

Jak podkreślił, nasz rynek cechuje dobrze wykształcone społeczeństwo trochę bardziej głodne jakościowych artykułów spożywczych. - Nie znam drugiego miejsca na świecie, które ma taki dobry, probiznesowy profil rozwoju i to momentum czasowe, w którym jesteśmy teraz - dodał.

Krzysztof Pawiński mówił o przewagach polskiego rynku. Jedną z nich są ludzie, którzy budują sukcesy firm, ale to tylko jedna strona monety.

- Głębia rynku i możliwość wyjścia na zewnątrz to te aspekty, które nam pomagały. Dużo łatwiej wchodzić na rynki mniejsze z dużego. To coś co nasz wyróżnia - mówił prezes Maspeksu.

- Mówiąc o tym, że firmy tworzą ludzie, trzeba dodać jeszcze jedno. Wydaje mi się, że w Polsce w przeciwieństwie do innych rynków, nie mamy kultury "sytych, tłustych kotów", a takich, którym jeszcze chce się coś zdobyć. Mamy takich przedsiębiorców i menadżerów, którzy są głodni sukcesu. To fajna cecha, bo jest buduje przedsiębiorczość - komentował.
- Zaczynaliśmy 33 lata temu, właśnie z marzeń i przedsiębiorczości, a nie z kapitału - zaznaczył.

Więcej na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum