Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ogólny wskaźnik koniunktury w handlu jest wyższy od średniej z ostatnich 10 lat

W IV kwartale 2017 roku koniunktura w handlu uległa poprawie. Ogólny wskaźnik koniunktury choć utrzymał wartość ujemną, był wyższy od poziomu odnotowanego dla analogicznego okresu przed rokiem oraz od średniej dla tego okresu z ostatnich 10 lat – wynika z informacji Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Reklama

W ciągu kwartału spadły salda odpowiedzi na pytania dotyczące: zmian sytuacji ogólnej oraz sytuacji finansowej przedsiębiorstw handlowych, zapasów, zakupów od dostawców krajowych, wolumenów sprzedaży, jak również utrzymywanych powierzchni magazynowych.

Przedsiębiorcy ocenili swoją ogólną kondycję jako dobrą - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +9,4 punktu.

Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 25,7 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 58,0 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 16,3 proc. za słabą.

Przewidywania dotyczące rozwoju ogólnej sytuacji w najbliższych 6 miesiącach są jednak negatywne. Podobnie jak w poprzednich kwartałach, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników oraz niedostateczny popyt.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum