Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Podczas pracy sezonowej można zarobić do 10 tys. zł miesięcznie

Około 7-10 tys. zł miesięcznie można zarobić, najmując się do pracy sezonowej na akord - wynika z informacji Gremi Personal. Najwięcej ofert takiej pracy jest w turystyce, ogrodnictwie, logistyce i magazynach.
Reklama

W publikacji zwrócono uwagę, że w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w sezonie wakacyjnym zwiększa się przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Powołując się na dane GUS wskazano, że w czerwcu ub.r. było ono średnio o ok. 2,2 proc. wyższe niż w latach poprzednich, w lipcu o 2,3 proc., a w sierpniu - 2,4 proc.

Również w tym roku liczba ofert pracy sezonowej rośnie. Z wtorkowej informacji agencji zatrudnienia Gremi Personal wynika, że najwięcej jest ich w rolnictwie, ogrodnictwie, turystyce, gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy magazynach.

Jak wskazano, przeciętne stawki są prawie identyczne jak w ciągu roku - jedynie w HoReCa i ogrodnictwie mogą być one większe o ok. 2-3 zł za godzinę. Np. w ogrodnictwie stawki zaczynają się od 18 zł netto za godzinę, ale są też oferty pracy na akord, gdzie można zarobić od 7 do 10 tys. miesięcznie pod warunkiem, że wykona się pracę zgodnie z zamówieniem.

"Jest to praca z założenia na krótki termin, zwykle 2 - 3 miesiące, na którą decydują się z reguły ludzie bardzo młodzi - uczniowie, studenci, często bez wcześniejszego doświadczenia" - wskazała cytowana w informacji dyrektor departamentu rekrutacji międzynarodowych Gremi Personal Anna Dzhobolda.

Dodała, że stawki za prace sezonowe są mniej więcej takie, jak dla pozostałych pracowników.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum