Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pokolenie Z stawia na sukces w biznesie dzięki social mediom

Pokolenie Z, czyli osoby urodzone między 1997 a 2012 rokiem, to grupa ludzi, która wychowała się w świecie, w którym media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w codziennym życiu. W związku z tym nie jest zaskakujące, że wiele z nich polega na mediach społecznościowych, aby osiągnąć sukces biznesowy.
Reklama

Media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok, są doskonałym narzędziem marketingowym, ponieważ pozwalają na dotarcie do dużej liczby ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu wiele firm, zwłaszcza tych związanych z modą, kosmetykami, fitness czy żywnością, korzysta z tych platform, aby dotrzeć do młodszych klientów.

 

Jednym z kluczowych powodów, dla których media społecznościowe są tak skuteczne w osiąganiu sukcesu biznesowego wśród pokolenia Z, jest to, że ta grupa ludzi jest bardzo związana z tymi platformami i spędza na nich dużo czasu. Zgodnie z badaniami, osoby z tego pokolenia spędzają średnio około 2,5 godziny dziennie na mediach społecznościowych. Dzięki temu są one łatwym celem dla reklamodawców i mogą szybciej zareagować na nowości na rynku.

Media społecznościowe kluczem do sukcesu

Według badań przeprowadzonych przez agencję marketingową Kantar, 81% osób w wieku od 16 do 22 lat uważa, że media społecznościowe są kluczowym narzędziem dla przedsiębiorców. Ponadto, aż 66% z nich twierdzi, że chce założyć własną firmę w przyszłości, a media społecznościowe stanowią idealne narzędzie do promowania swojego biznesu.

Sukces influencerski  

Jednym z przykładów jest 20-letnia Emma Chamberlain, która stała się popularna dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie dzieli się swoim życiem i stylami. Dzięki swojej popularności, zaczęła promować różne produkty, w tym kosmetyki i ubrania, a w 2019 roku podpisała kontrakt z marką Louis Vuitton. W ciągu zaledwie kilku lat stała się jednym z najpopularniejszych influencerów w mediach społecznościowych, a jej sukces biznesowy zaczynał się właśnie od niszy YouTube.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum