Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polska niańczy obywateli, czy jak państwo podatkami zniechęca nas do cukru i alkoholu

Polska plasuje się na 9. miejscu w najnowszej edycji Nanny State Index, która ocenia kraje pod względem wysokości podatków na alkohol, tytoń, e-papierosy i wybrane produkty spożywcze, takie jak słodzone napoje.
Reklama

Nanny State Index to ranking najbardziej restrykcyjnych miejsc w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o jedzenie, picie, palenie i używanie e-papierosów. Polska zajmuje niechlubne 9. miejsce w tegorocznym raporcie.

Niemiłe wieści dla Polski w najnowszym rankingu Nanny State Index. Kraj plasuje się na 9. miejscu, co oznacza wysoki poziom ingerencji państwa w wybór stylu życia obywateli.

Główne wnioski z raportu Nanny State Index: większość krajów europejskich coraz bardziej ingeruje w codzienne życie obywateli, wprowadzając zakazy, podatki od "grzechu" i biurokratyczną zgodność. Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu, zwłaszcza ze względu na wysokie podatki na słodzone napoje.

W tegorocznym Nanny State Index Polska znalazła się na 9. miejscu, co oznacza, że nasz kraj wprowadza wiele regulacji dotyczących jedzenia, picia, palenia i używania e-papierosów. To ważny sygnał, który warto wziąć pod uwagę.

Nanny State Index 2023: Polska wciąż ma wysoki poziom ingerencji w wybór stylu życia obywateli. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem, który pokazuje, jak nasz kraj radzi sobie w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum