Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezenty pod choinkę Polacy kupują w listopadzie

Jak pokazują dane z systemu PayByNet, większość prezentów, które znalazły się pod choinką w ubiegłym roku, kupiliśmy miesiąc przed świętami. Średnia wartość internetowych zakupów w listopadzie 2012 roku wyniosła 208,55 zł, a w grudniu tylko 159,60 zł - wynika z danych PayByNet, systemu płatności internetowych, którego operatorem jest KIR S.A.
Reklama
Polacy coraz chętniej kupują prezenty pod choinkę przez internet. Potwierdzają to dane dotyczące wielkości transakcji realizowanych z wykorzystaniem systemu bezpośrednich płatności internetowych PayByNet.
W okresie przedświątecznym w ubiegłym roku jednorazowo na e-zakupy przeznaczyliśmy nawet 208,55 zł. To odpowiednio o 15 proc. i 30 proc. więcej niż w październiku (180,41 zł) i grudniu (159,60). Pod tym względem listopad był trzecim najlepszym dla e-handlu miesiącem, zaraz po lipcu (246,81 zł) i sierpniu (237,76 zł).

- Czas to pieniądz, zwłaszcza w tak gorącym okresie jak ostatnie tygodnie roku - mówi Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za rozwój PayByNet z ramienia KIR S.A., twórcy i operatora systemu. - Dlatego w trakcie bożonarodzeniowych przygotowań, chcąc ominąć kolejki w centrach handlowych, częściej decydujemy się na zakupy online i prezenty dla najbliższych kupujemy łatwo i wygodnie bez wychodzenia z domu - dodaje A. Wojtczuk.

Jak pokazuje najnowsze badanie Deloitte „Zakupy Świątecznie 2013", również w tym roku szczyt zakupów świątecznych powinien przypaść na listopad. Niemal 25 proc. z nas chce kupić prezenty już miesiąc przed Bożym Narodzeniem, a prawie połowa zamierza nabyć upominki dla najbliższych przez internet.

- Taka tendencja świadczy o tym, że jako konsumenci zmieniamy się, a wręcz dojrzewamy - mówi Artur Wojtczuk z KIR S.A. - Coraz rzadziej zostawiamy świąteczne zakupy na ostatnią chwilę, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Chcemy mieć czas i komfort, aby wybrać nie tylko ten najlepszy prezent dla bliskiej osoby, lecz także, by móc znaleźć sklep, który zaoferuje nam najbardziej konkurencyjne ceny i najlepszą obsługę posprzedażową - dodaje A. Wojtczuk.
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum