Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Produktów rolnych z Ukrainy nie można wwozić do Polski również z państw UE

Produktów rolnych pochodzących z Ukrainy nie można wwozić do Polski nie tylko z Ukrainy, ale również z państw Unii Europejskiej - poinformowało w niedzielnym komunikacie Ministerstwo Finansów. Dodano, że zakazany jest też tranzyt przez terytorium Polski towarów pochodzących lub wywożonych z Ukrainy.
Reklama

Resort przypomina, że 15 kwietnia 2023 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Rozporządzenie wprowadza zakaz przywozu do 30 czerwca br. określonych produktów pochodzących lub przywożonych z terytorium Ukrainy na terytorium Polski - m.in. zboża, cukru, owoców i warzyw.

Ministerstwo podkreśla, że zakazany jest również przywóz do Polski określonych tym rozporządzeniem towarów pochodzących lub wywożonych z terytorium Ukrainy, również gdy są one przywożone do Polski z innych państw Unii Europejskiej. Zakazany jest również tranzyt przez terytorium Polski produktów rolnych pochodzących lub wywożonych z terytorium Ukrainy.

Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia, zakaz przywożenia z Ukrainy do Polski produktów rolnych dotyczy: zboża, cukru, suszu paszowego, nasion, chmielu, lnu i konopi, owoców i warzyw, produktów z przetworzonych owoców i warzyw, wina, wołowiny i cielęciny, mleka i przetworów mlecznych, wieprzowiny, baraniny i koziny, jaj, mięsa drobiowego, alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego, produktów pszczelich oraz pozostałych produktów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum