Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

We wrześniu ceny żywności wzrosły o 0,7 proc.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2015 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,3%.
Reklama

Ceny żywności wzrosły we wrześniu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,7%, wobec spadku o 0,8% w sierpniu br.

Najbardziej podrożały warzywa (o 6,6%) i cukier (o 4,2%). Więcej niż przed miesiącem konsumenci płacili za tłuszcze roślinne (o 0,6%) oraz mięso (przeciętnie o 0,4%, w tym za mięso drobiowe – o 1,3%, wieprzowe – o 0,3%, wędliny – o 0,2% przy utrzymujących się na niezmienionym poziomie cenach mięsa wołowego i cielęcego). Droższa niż w sierpniu br. była mąka (o 0,2%), a także ryby i owoce morza (o 0,1%).

Artykuły w grupie „mleko, sery, jaja” pozostały na poziomie notowanym w poprzednim miesiącu (w tym wzrosły ceny jaj – o 0,7%, mleka – o 0,4%, przy spadku cen jogurtów, śmietany, napojów i deserów mlecznych – o 0,5% oraz serów i twarogów – o 0,2%).

Obniżyły się ceny masła (o 1,8%), owoców (o 1,6%), ryżu (o 1,0%) oraz pieczywa (o 0,1%). We wrześniu br. napoje bezalkoholowe potaniały przeciętnie o 0,2%. Tańsze niż przed miesiącem były soki owocowe i warzywne, a także kakao i czekolada w proszku (po 0,5%). Więcej niż w sierpniu br. płacono za herbatę (o 0,3%), kawę oraz wody mineralne lub źródlane (po 0,2%). Zanotowano nieznaczny wzrost cen wyrobów tytoniowych (o 0,1%).

Ceny napojów alkoholowych pozostały natomiast na poziomie notowanym w poprzednim miesiącu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum