Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Znany przysmak na Dzień Dziecka droższy o 25 proc. rok do roku

Jakie zabawki najczęściej otrzymują nasze pociechy z okazji Dnia Dziecka? Aby to sprawdzić twórcy aplikacji Pan Paragon przenalizowali paragony dodane do kategorii “zabawki”. Spośród nich wyodrębnili te z datą zakupu od 18 maja do 1 czerwca 2022 roku. Co pokazały wyniki?
Reklama

TOP 5 prezentów na Dzień Dziecka  

Jak się okazuje najczęściej kupowanymi zabawkami w 2022 roku na Dzień Dziecka były klocki. Znalazły się one aż na 14,1 proc. paragonów z kategorii “zabawki”. Na drugim miejscu uplasowały się pojazdy (18 proc. dowodów zakupu) w tym: samochody, koparki, traktory, ciężarówki, a także samoloty i helikoptery. Kolejne, trzecie miejsce na podium zajęły hulajnogi. Czwartą pozycję w paragonowym zestawieniu najpopularniejszych prezentów na Dzień Dziecka zajęły puzzle, natomiast piątą akcesoria plastyczne tj. kredki, pisaki, farby czy kolorowanki.

TOP 5 prezentów na Dzień Dziecka, fot. mat. prasowe
TOP 5 prezentów na Dzień Dziecka, fot. mat. prasowe

Poza “wielką piątką”, ale nadal często kupowanymi zabawkami na 1 czerwca były także pluszaki, lalki, ciastolina, łyżworolki czy gry planszowe.

Dzień Dziecka, to jednak nie tylko zabawki, ale także rodzinne wyjścia na lody.

Lody droższe o około 25 proc. za gałkę

Eksperci aplikacji sprawdzili cennik tego popularnego przysmaku (nie tylko) dla dzieci. Okazuje się, że w ciągu jednego roku gałka lodów podrożała średnio o 1 zł 28 gr. Jeszcze w maju 2022 roku cena za jedną gałkę lodów wynosiła około 5 zł 14 gr. W analogicznym miesiącu tego roku średni koszt tego smakołyku to 6 zł 42 gr za jedną gałkę. 

Lody droższe o około 25 proc. za gałkę, fot. mat. prasowe
Lody droższe o około 25 proc. za gałkę, fot. mat. prasowe

–  Skutki inflacji odczuwamy już niemal na każdym kroku. Rosnące ceny prądu, paliw czy surowców tj. mleko, śmietana, cukier, wafle czy czekolada są główną przyczyną wyższych cen lodów. Do tego dochodzą również koszty pracownicze, które każdego roku są wyższe – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum