Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

10 największych spółek detalicznych na świecie (galeria)

Przychody 250 największych detalistów na świecie wyniosły w ubiegłym roku obrotowym (kończącym się najpóźniej w czerwcu 2017 r.) 4,4 biliona dolarów. Rok do roku był to wzrost o 4,1 proc. - wynika z najnowszej edycji corocznego raportu „Global Powers of Retailing 2018. Transformative change, reinvigorated commerce”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Reklama

Niezmiennie od ponad 20 lat największym detalistą na świecie pozostaje amerykański gigant WalMart Stores Inc., który w poprzednim roku obrotowym osiągnął 485,8 mld USD obrotów. Firmy: druga i trzecia na liście także pochodzą z USA i sa to: Costco Wholesale Corporation (118,7 mld USD obrotów) i The Kroger Co. (115,3 mld USD obrotów).

Kolejny Schwarz Unternehmens Treuhand KG to firma niemiecka, która osiągnęła 99,2 mld USD obrotów. Amerykański Walgreens Boots Alliance Inc. jest piąty (97 mln USD0, a Amazon.com Inc. szósty (94,6 mld USD).

Na siódmym miejscu znalazł się The Home Depot Inc z USA (94,5 mld USD), a na ósmym Aldi Einkauf GmbH&Co. oHG z Niemiec (84,9 mld USD).

Dziewiąty Carrefour (Francja) osiągnął 84,1 mld USD obrotów, a dziesiąty CVS Healt Corporation (USA) 81,1 mld USD obrotów.

Zobacz galerię 10 największych sieci detalicznych na świecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum