Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

105 zł - tyle jest warta cukrowa panika

Przed gorączką cukrową płaciliśmy za torebkę cukru mniej niż 3,5 zł. Na jesieni, jeżeli panika się utrzyma, może to być nawet 7 zł. Rozważmy najgorszy scenariusz. 4 osobowa rodzina chce zabezpieczyć sobie słodkie drugie półrocze i kupić zapas 30 kg cukru. To oznacza, że za cukier zamiast 105 zł zapłaci 210 zł. 100 proc. wzrostu to dużo, ale w złotówkach różnica wynosi co najwyżej 105 zł dla 4 osobowej rodziny.
Reklama

Cena czyni cuda, a może nas ogłupia?

Polak spożywa rocznie ok. 11 kg cukru nieprzetworzonego (białego w torebkach, którego brak na półkach sklepowych od tygodni rozpala polską wyobraźnię). Dodatkowo zjadamy ok. 33 kg cukru w słodkich napojach i żywności przetworzonej. Słodkich napojów i słodyczy jednak na półkach nie brakuje, więc nimi się nie zajmujemy.

Wszystkie gazety, telewizje i portale od tygodni żyją tematem cukru, który może podrożeć. Sprowadzony do rachunku ekonomicznego ten szał można podsumowąć kwotą - 105 zł. 

Dla wszystkich, którzy chcą użyć argumentu, że ty tylko jeden z drożejących produktów, przypomnę, że każda rodzina wyrzuca rocznie w Polsce 2500 zł w postaci zmarnowej żywności. Może zatem już czas przekierować uwagę, także finansową, na rzeczy ważniejsze?

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum