Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

20 proc. Polaków uważa, że dieta roślinna jest niekorzystna dla zdrowia

Jak wynika z najnowszego badania Fundacji ProVeg, już co drugi Polak ogranicza produkty pochodzenia zwierzęcego, a 65 proc. uważa, że dieta roślinna jest modna. Co 5 Polak uważa, że dieta roślinna jest niekorzystna dla zdrowia.
Reklama

Szacując swój poziom wiedzy na temat diety roślinnej, prawie połowa (45%) badanych określiła go jako niewielki, a 37% jako średni. 13% respondentów wskazało, że nie ma żadnej wiedzy na jej temat.

Brak wiedzy szczególnie widoczny jest przy kwestiach zdrowotnych. Aż co 5 Polak uważa, że dieta roślinna jest niekorzystna dla zdrowia. Wiele osób jest przekonanych, że dieta roślinna nie jest odpowiednia dla dzieci (56%), kobiet w ciąży (42%), sportowców (36%) i mężczyzn (34%). 

- Zbilansowana dieta roślinna jest dobrym wyborem na każdym etapie życia. Obecnie powszechnie przyjmuje się, że ma więcej zalet niż dieta oparta głównie na produktach odzwierzęcych. Podczas gdy ta druga wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia, bogata i zróżnicowana dieta oparta na żywności roślinnej wspomaga leczenie i zapobieganie wielu współczesnym chorobom cywilizacyjnym - mówi Joanna Lotkowska, dietetyczka ProVeg

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum