Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

200 kandydatów chętnych na zakup franczyzowych sklepów

Prawie 200 kandydatów wyraziło już zainteresowanie przejęciem jednego ze 128 oddziałów Delhaize. Należą do nich przedsiębiorcy prowadzący sklepy, pracownicy sieci i kandydaci zewnętrzni.
Reklama

Kandydaci zewnętrzni i wewnętrzni, którzy skontaktowali się z centralą, to właściciele stowarzyszonych sklepów Delhaize, współpracownicy wewnętrzni i kandydaci spoza firmy - poinformował detalista. Zainteresowanie sklepami sieci wykazują również inwestorzy, którzy niekoniecznie mają smykałkę do prowadzenia supermarketu, ale chcą współinwestować akwizycję, jako „cichy partner”.

Sprzedaż sklepów Delhaize - jak to ma wyglądać

Potencjalni nabywcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość: po nieudanym spotkaniu 14 marca, z którego związkowcy wyszły zaledwie po 15 minutach, kolejne konsultacje społeczne odbędą się 21 i 28 marca. Ponadto, zdaniem związków, skuteczne przejęcie supermarketów będzie mogło nastąpić dopiero po upływie sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia układu zbiorowego o organizacji sklepów.

Delhaize przyznaje, że w wyniku realizacji przyszłego planu w centrali zostanie zlikwidowanych 280 miejsc pracy. Spośród nich 33 są obsadzane przez zewnętrznych konsultantów, co oznacza, że ​​pracę straci 247 pracowników sieci. Pojawią się też 72 nowe stanowiska, gdyż Delhaize zapowiada, że ​​będzie nadal inwestować we własną logistykę, aby zapewnić optymalną obsługę sieci sklepów.

Długa bitwa ze związkowcami

Zapowiedź, że Delhaize chce przekazać niezależnym operatorom 128 zintegrowanych sklepów, wywołała bardzo emocjonalne reakcje związków zawodowych i pracowników, którzy boją się o swoje warunki pracy. Detalista twierdzi, że po przejęciu sklepów zagwarantuje pracownikom nie tylko pracę i płace, ale także wszystkie dodatkowe świadczenia, jednak związki zawodowe nie dają temu wiary. Zapowiadają długą walkę, włącznie ze strajkiem, który może ciągnąć się tygodniami, a nawet miesiącami.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum