Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

32 tysiące zabawek o nieznanym składzie nie trafi na polski rynek

Policjanci i celnicy zabezpieczyli 32 tysiące zabawek o rynkowej wartości niemal 2 milionów złotych. Przeznaczone dla dzieci produkty miały nie tylko podrobiony znak towarowy. Nieznany był ich również skład chemiczny, właściwości, a przede wszystkim brakowało certyfikatów o dopuszczeniu ich do sprzedaży w Polsce i Unii Europejskiej. Jak już ustalono do Polski trafiły one z Azji południowo- wschodniej.
Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego dokonali dwóch kontroli firm zajmujących się dystrybucją zabawek znanych światowych marek w Polsce. W wyniku przeprowadzonych działań okazało się, że wytypowane wcześniej przedsiębiorstwa na swoim składzie posiadały znaczne ilości produktów będących jedynie podróbkami właściwych produktów.

Wyprodukowane w krajach Azji południowo - wschodniej zabawki nie spełniały żadnych określonych polskim i europejskim prawem norm. Nieznany był ich skład chemiczny i właściwości. Łącznie w dwóch przedsiębiorstwach zabezpieczono 32 tysiące różnego rodzaju podrobionych zabawek. O szacunkowej wartości niemal 2 milionów złotych.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze z ustawy o prawie własności przemysłowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum