Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

57 proc. szklanych opakowań w Polsce trafia do recyklingu

Według najnowszego raportu Europejskiej Federacji Opakowań Szklanych (FEVE), w Polsce recyklingowi poddawanych jest 57 proc. szklanych butelek i słojów. Średnia dla 28 krajów Unii Europejskiej wynosi 74 proc., co oznacza, że ponad 11,6 milionów ton opakowań szklanych trafia do przetworzenia i ponownego obiegu, wracając na rynek w postaci nowych produktów.
Reklama

Szwecja zajmuje pierwsze miejsce w recyklingu opakowań szklanych, przetwarzając 99% butelek i słojów. Tuż za nią plasuje się Słowenia i Szwajcaria (98%), a następnie Luxemburg i Belgia (96%). W tych państwach systemy segregacji działają niemal doskonale. Potem jest kilkunastoprocentowa luka, po której są regiony odnotowujące wyniki poniżej 90% - należą do nich pozostałe kraje skandynawskie oraz Austria, Niemcy i Holandia.

- Nasz poziom odzyskiwania opakowań szklanych plasuje Polskę na piątym miejscu od końca wśród krajów Unii Europejskiej. Celem wyznaczonym dla wszystkich krajów UE jest osiągnięcie całkowitego, a więc 100% poziomu recyklingu szklanych butelek i słojów. Jest to jak możliwe, ale trzeba pamiętać że recykling to równowaga pomiędzy materiałami nadającymi się do ponownego przetworzenia, a otwartością rynków, które te materiały wykorzystują - informuje Barbara Maciałczyk, marketing manager w Ardagh Group i przedstawiciel FEVE w Polsce. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum