Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

60 proc. polskich pracowników niezadowolonych z poziomu zarobków

Blisko 60 procent pracowników w Polsce jest niezadowolonych z poziomu swoich zarobków, równocześnie wielu z nich uważa, że ich motywacja do pracy spada - tak wynika z badania Barometr Pracownika 2015 przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie firmy Edenred.
Reklama

- Ok. 40 proc. pracowników w Polsce uważa, że ich motywacja do pracy spada, co nas plasuje obok Francji i Turcji na dosyć wysokim poziomie. Ta motywacja spada cały czas, w stosunku do ubiegłego roku to jest wzrost w tym wskazaniu o 5 proc. Najniższy wskaźnik spadku motywacji jest w Holandii, Niemczech i Rumunii - mówią ekspertki - Magdalena Bednarz i Izabela Supeł. 

Pracownicy martwią się również o długość czasu pracy. - W zeszłym roku 12 proc. respondentów wskazało, że obawia się o czas spędzony w pracy. W tej chwili 24 proc. badanych twierdzi, że jest to ich zmartwienie. Wskaźnik ten jednak nie jest tak wysoki, jak w przypadku pracowników szwedzkich i niemieckich - podkreślają.

Jak wynika z badania, najlepiej pracuje się w Holandii i Austrii. - Najrzadziej zadowoleni ze swojej pracy są natomiast Polacy - mówią goście Polskiego Radia 24. - Przy czym kobiety częściej są zadowolone z pracy niż mężczyźni i lepiej oceniają jakość pracy, ale nie są to istotne różnice - dodają.

Jak się również okazuje, najbardziej zadowolone ze swojej pracy, co zaskakuje, są osoby powyżej 55. roku życia. Z pracy są również zadowolone, jak wynika z badania, osoby młode, przedstawiciele tzw. pokolenia Y. - Są to jednak osoby roszczeniowe, które stawiają na rozwój osobisty, karierę i dla nich bardzo ważne jest zachowanie balansu pomiędzy pracą a życiem osobistym i elastyczny czas pracy - mówią goście Polskiego Radia 24.

Jak podkreślają ekspertki, niezmotywowani pracownicy, niezadowoleni ze swoje pracy, są mniej efektywni, stąd pracodawcy powinni jednak szukać sposób na ich stymulację zawodową. 7 na 10 osób jest zdania, że oferowane świadczenia pozapłacowe są ważne przy wyborze pracodawcy i osłabiają chęć zmiany firmy. A najbardziej ulubionym świadczeniem jest dofinansowanie wyżywienia.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum