Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

80 proc. nakładów na reklamy kawy trafiło do telewizji

Z danych Kantar Media opracowanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że w br. ponad 80 proc. nakładów na reklamy kawy trafiło do telewizji - było to 119,1 mln zł, przy czym 7,2 proc. mniej niż rok wcześniej.


Reklama

Producenci kawy na wsparcie swoich marek na łamach czasopism wydali 8,4 mln zł, o 65 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Nakłady na reklamę w gazetach zwiększyli prawie pięciokrotnie - do 510 tys. zł, zaś w kinach - o 14,2 proc., do 2,7 mln zł.

Mniejsze były natomiast wydatki producentów kawy na reklamy w radiu i na outdoorze. Radio zarobiło w tym roku od tych marketerów 5, 2 mln zł (48 proc. mniej), a branża outdoorowa - 3,8 mln zł (ponad 30 proc. mniej).

Największym reklamodawcą w tej kategorii była - podobnie jak przed rokiem - firma Nestle Polska, do której należą takie marki, jak Nescafe, Ricore. Ten koncern w tym roku na promocję swoich brandów w mediach tradycyjnych przeznaczył 32,5 mln zł, czyli 14,9 proc. mniej niż w ub.r. Drugi pod tym względem był Mondelez Polska (właściciel m.in. marki Jacobs) z wydatkami w wysokości 31,6 mln zł (wzrost w skali roku o 3,1 proc.).

Na trzecie miejsce awansowała firma Mokate, która zwiększyła nakłady na promocję ponad dziesięciokrotnie - z 2,1 do 24,1 mln zł.

Z kolei Tchibo Warszawa zwiększyła wydatki reklamowe o 46,3 proc. - do 19,7 mln zł, zaś spółka Jacobs Douwe Egberts (właściciel m.in. marki Douwe Egberts, Prima) – zmniejszyła je o 39 proc., do 13,9 mln zł.

Przez dziesięć miesięcy tego roku najsilniej reklamowaną marką kawy był Jacobs (w ub.r. wicelider) należący do Mondelez Polska. Reklamy tego brandu warte były 31,6 mln zł , czyli 3,1 proc. więcej niż rok temu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum