Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ABR Sesta: Dyskonty promują w gazetkach głównie produkty non-food i markę własną

Jak wynika z monitoringu gazetek handlowych przeprowadzonego przez ABR Sesta porównując I półrocze 2014 do I półrocza 2015 widać, że dyskonty zmniejszyły liczbę gazetek  wydawanych w miesiącu, ale zwiększyły ich objętość. Liczba edycji spadła średnio z 7,3 do 6,9/miesiąc, zaś liczba stron średnio wzrosła z 15,5 do 16,3.
Reklama

W I półroczu 2015 roku  5 monitorowanych sieci opublikowało 208 gazetek handlowych, z czego Biedronka 70, Netto 50, Lidl 46, Aldi 26, a zlikwidowany Dyskont Czerwona Torebka 16.

Produkty szybkozbywalne (FMCG) zajmują 95 % gazetki w Drogeriach, ale tylko 42 % w Dyskontach,
gdzie dominują produkty z ofert specjalnych, przede wszystkim odzież, obuwie, tekstylia domowe, zabawki. Oferta produktów świeżych z obsługą zajmuje jedynie 5 proc. gazetek, zaś oferta non-food aż 53 proc., wliczając w to ofertę RTV/AGD. Najbardziej z dyskontów ofertę non food promuje Aldi i Lidl ( odpowiednio 60 oraz 56 proc. powierzchni ich gazetek). Najmniej zaś Biedronka (33 proc. powierzchni gazetek). 


Wszystkie kanały poza Dyskontami przeznaczają mniej niż 10 % powierzchni na promowanie oferty
marek innych niż narodowe. Dyskonty zaś 38,5 proc. i jest to wzrost względem I poł. 2014 roku o 7 p.p. (31,7 proc.). Większość (67,3 proc.) produktów promowanych w Lidlu, jest wyprodukowana dla tej sieci, a asortyment markowy jest raczej uzupełnieniem oferty. Netto przypomina bardziej supermarkety i hipermarkety a ilość promowanej marki własnej obejmuje jedynie 9,7 proc. powierzchni reklamowej. Biedronka na markę własną przeznacza 22,4 proc. reklamowej powierzchni w gazetkach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum