Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Absolut wprowadza papierową butelkę

Należąca do Pernod Ricard marka Absolut Vodka będzie sprzedawać swój trunek w papierowej butelce w ramach trzymiesięcznego testu pilotażowego w brytyjskiej sieci supermarketów Tesco.
Reklama

Absolut poinformował, że posunięcie to oznacza, iż ​​po raz pierwszy wódka zostanie sprzedana w sklepie przez globalną firmę spirytusową w papierowej butelce.

Marka wódki stworzyła papierową butelkę we współpracy z The Paper Bottle Company (Pabaco). Absolut zbada, jak papierowa butelka sprawdzi się w transporcie i jak postrzegają ją konsumenci. Butelka o pojemności 500 ml zostanie przetestowana przy użyciu zawartości alkoholu firmy Absolut wynoszącej 40%.

Produkt będzie sprzedawany w 22 sklepach Tesco w hrabstwie Greater Manchester przez całe lato w sugerowanej cenie detalicznej 16 funtów. Manchester został wybrany ze względu na wysokie wskaźniki recyklingu i inne udogodnienia. Butelki wykonane są w 57% z papieru oraz z plastiku nadającego się do recyklingu.

Butelki na bazie papieru

Pernod Ricard poinformował, że papierowe butelki są osiem razy lżejsze i łatwiejsze do transportowania niż standardowe butelki szklane.

- Absolut Vodka pracuje nad rozwojem rozwiązań opakowaniowych, których oczekują konsumenci i które są przyjazne środowisku. Marka zaangażowana jest w zrównoważoną produkcję, oferując nadające się do recyklingu lżejsze butelki na bazie papieru, które uzupełniają butelki szklane – mówi cytowany przez thespiritsbusiness.com Charl Bassil, wiceprezes firmy Absolut.

Marka twierdzi, że jest na dobrej drodze, aby do 2030 r. stać się producentem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, a jej destylarnia emituje o 98% zanieczyszczeń mniej niż przeciętne destylarnie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum