Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Adam Ringer: To są straty nie do odrobienia

Jestem zszokowany tym, jak w ciągu tygodnia struktury ekonomiczne i społeczne w nowoczesnym społeczeństwie mogą się zawalić. To są straty nie do odrobienia. Najważniejsze dla nas i całej polskiej gospodarki jest zachowanie płynności finansowej – przyznaje Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.


Reklama

– Zazdroszczę tym, których rządy natychmiast reagują na trudną sytuację. Na przykład w Szwecji władze przeznaczyły na zobowiązania przedsiębiorców wobec pracowników i dostawców zastrzyk gotówki w kwocie w wysokości 5 proc. PKB. Tymczasem w Polsce rząd mówi tylko o tym, czego nie wolno. Nie usłyszeliśmy jeszcze niczego o pakiecie osłonowym dla pracowników i przedsiębiorców. Czekamy na komunikat w stylu: Nie bójcie się, dostaniecie tzw. postojowe, przeznaczymy na to xxx miliardów złotych – tłumaczy Adam Ringer.

Prezes podkreśla, że kawiarnie są w gorszej sytuacji niż restauracje, ponieważ nie mogą prowadzić praktycznie działalności z dowozem, a sprzedaż na wynos normalnie stanowi tylko mały ułamek.

– Pracownicy obawiają się o swoje posady. Wynajmujemy i płacimy czynsz za lokale, które są zamknięte. Niezbędne dla całej gospodarki są globalne państwowe zapewnienia o wakacjach czynszowych, VAT-owskich czy ZUS-owskich, a potem o skali umorzeń – tłumaczy Adam Ringer.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum