Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Admassive chce przejąć Topmall - właściciela Merlin.pl

Admassive przyjął strategię na lata 2017-2018, która zakłada wejście na rynek e-commerce przez przejęcie spółki Topmall, właściciela Merlin.pl. Przypomnijmy, że sklep wcześniej prowadziła spółka Czerwona Torebka.
Reklama

Merlin rozpoczął działalność w 1999 roku jako jeden z pierwszych graczy w branży e-commerce w Polsce, a już w 2008 roku jego obroty przekroczyły 80 milionów złotych.

- Aktualnie merlin.pl realizuje kilkadziesiąt tysięcy zamówień i co miesiąc rośnie w dwucyfrowym tempie. Spółka buduje swoją przewagę konkurencyjną dzięki wspólnym zasobom: magazynowi, biurze obsługi klienta oraz własnej, wysoko wydajnej platformie informatycznej. Wszystkie operacje prowadzone są z jednego, centralnego biura w Warszawie. Spółka nie posiada w innych krajach przedstawicielstw, pracowników, ani magazynów. Za dostawę do klienta na każdym rynku odpowiadają dedykowane firmy kurierskie. Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem do prowadzenia działalności cross-border z uwagi na centralną lokalizację pomiędzy wschodem, a zachodem, dużo niższe koszty, niż kraje Europy Zachodniej oraz dobrze rozwinięty rynek usług logistycznych- czytamy w komunikacie spółki.

Spółka stawia przed sobą trzy główne cele na lata 2017-2018:

- Dalszy rozwój merlin.pl tak, aby w 2018 roku wrócić do historycznego poziomu sprzedaży przekraczającego 100 milionów złotych.

- Ekspansję sprzedaży w modelu cross-border na kolejne rynki wschodnie – Kazachstan, Gruzję i Mołdawię oraz zachodnie - Niemcy i Wielką Brytanię.

- Uruchomienie projektu Merlin Business Services.

Merlin Business Services to portfolio usług dla polskich producentów, właścicieli marek oraz dystrybutorów, które pomogą uruchomić, bądź zwiększyć sprzedaż przez internet nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
Oferta spółki obejmować będzie najszersze portfolio usług B2B, począwszy od logistyki dedykowanej dla działalności e-commerce, czyli magazynowanie, pakowanie, różne formy dostawy zamówień do klienta i obsługę zwrotów, przez wielokanałową obsługę klienta, budowanie dedykowanych sklepów internetowych w oparciu o własną platformę informatyczną, aż po skuteczny marketing.

Pierwszy projekt w ramach platformy Merlin Business Services zostanie uruchomiony już w drugim kwartale 2017 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum