Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Afera spożywcza: Do sklepów trafiło mięso z komponentami do paliwa

Na nasze stoły trafiało mięso zwierząt, które były karmione komponentami do produkcji paliwa. Dostawały bowiem pasze zawierające tzw. tłuszcze techniczne - pisze onet.pl
Reklama

Podejrzaną karmę nieświadomie stosowały bardzo znane firmy z branży mięsnej, a za oszustwem stoją dostawcy komponentów do pasz, czyli małżonkowie Maciej i Monika J. z Poznania, którzy prowadzą polski oddział niemieckiej firmy Berg+Schmidt - podał onet.pl

Oszustwo na ponad 170 mln zł

Małżonkowie mieli już usłyszeć zarzuty popełnienia oszustw na kwotę ponad 170 mln zł i trafili do aresztu. Dochodzenie w tej sprawie ciągle nie jest zakończone. Na razie zarzuty dotyczą lat 2020-2022. Nie wiadomo, czy wcześniej też na rynek trafiały pasze z tłuszczami technicznymi. 

Zwięrzęta jadły pasze z tłuszczami technicznymi

Efektem oszustw było to, że zwierzęta (np. świnie, krowy czy drób) dostawały do jedzenia pasze z substancjami, które mogły być bardzo szkodliwe dla nich i dla ludzi. 

Wśród oszukanych są potentaci branży mięsnej. Mięso trafiało do sklepów

 

Odbiorcami tłuszczów do pasz były znane firmy zajmujące się ich produkcją, działające również w branży mięsnej. Firmy zostały uznane za pokrzywdzone oszustwem. Śledczy uznali, że gdyby wiedziały, co tak naprawdę oferuje im poznańska spółka, nie kupowałaby tłuszczów technicznych do pasz.

Całość na onet.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum