Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Afera z tłuszczami technicznymi. Cedrob największym pokrzywdzonym

Największym pokrzywdzonym w związku z aferą paszową jest Cedrob, znany na rynku producent drobiu. Cedrob zapewnia jednak, że to była "marginalna współpraca", a żywność była badana i jest bezpieczna- podaje onet.pl
Reklama

Jak pisze onet.pl, Cedrob za kwasy tłuszczowe z poznańskiej firmy zapłaciła ponad 60 mln zł w latach 2020-2022.

Portal onet.pl zapytał spółkę co dalej ze sprawą i z zakupionymi przez nią komponentami do pasz. Spółka zapewnia jednak, że jej współpraca z Berg+Schmidt była marginalna. W 2022 r. udział produktów z poznańskiej spółki w paszach wytworzonych w Cedrob wyniósł, twierdzi firma, niespełna 0,8 promila. Spółka zaleciła też poczekać na wyniki z laboratorium, które mają być za kilkanaście dni.

Produkty z firmy Berg+Schmidt w Cedrob badane na obecność dioksyn

Produkty z firmy Berg+Schmidt były w Cedrob badane na obecność dioksyn i innych niepożądanych substancji i nie stwierdziliśmy ich obecności" — czytamy w odpowiedzi spółki Cedrob.

Firma przekonuje też, że nie musi wycofywać z rynku swoich produktów, bo nigdy do produkcji pasz nie nabywała tłuszczu dopuszczonego tylko do celów technicznych.

Podobne stanowisko zajmują inne firmy z branży drobiarskiej. Przekonują, że zwierzęta karmione wątpliwej jakości paszą nie chorowały, a ich mięso sprzedawane w sklepach było bezpieczne dla ludzi.

Więcej na onet.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum