Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Akcje Dino są drogie, inwestorzy zwracają się ku walorom Eurocash

W ostatnich tygodniach zainteresowanie inwestorów walorami Dino Polska jakby osłabło. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Eurocash najgorsze ma już dawno za sobą – informuje Parkiet.
Reklama

Dino to najszybciej rozwijająca się sieć marketów w Polsce. Spółka przy okazji debiutu na GPW głosiła zamiar rozbudowy sieci do 1200 marketów do końca 2020 r. Wtedy dla niektórych analityków ten plan wydawał się trudny do zrealizowania. Dziś jednak można już powiedzieć, że te założenia nie są zagrożone, a zarząd sugerował, że tempo rozwoju sieci koniec końców okaże się wyższe. Tym, którzy około 1,5 roku temu uwierzyli w Dino i kupili akcje, inwestycja przyniosła ogromne zyski. Z kolei Eurocash – hurtownik z ambitnymi planami na rynku detalicznym – w tym samym czasie przyniósł kilkudziesięcioprocentowe straty akcjonariuszom.

Ostatnio jednak kursy obu spółek zmieniły kierunki. Po osiągnięciu w maju tego roku szczytu w cenach zamknięcia na poziomie 112 zł kurs Dino zaczął spadać. Pod koniec sesji z 20 października za jeden papier płacono nieco ponad 88 zł, czyli ponad 20 proc. mniej. Tymczasem kurs Eurocashu pod koniec tej samej sesji rósł o ponad 5 proc., do 21,47. Wybił się ponad szczyt z końca sierpnia i jednocześnie wyraźne przełamanie bariery 20 zł, z którą kupujący tygodniami nie mogli sobie poradzić.

Analitycy spodziewają się poprawy wyników Eurocash w następnych kwartałach, między innymi ze względu na niską bazę. Z kolei w przypadku Dino, trudno będzie utrzymać wysoką dynamikę wzrostu wyników, ponieważ ubiegłoroczna baza dla tej spółki jest wysoka.

Całość na parkiet.com

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum