Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Akcjonariusze Eurocash zgodzili się, by jego spółka zależna przejęła sieć ABC

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Eurocash S.A. podjęło decyzję o zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) na rzecz spółki zależnej. Chodzi o sieć sklepów franczyzowych ABC.
Reklama

Jak czytamy w uchwałach podjętych podczas ZWZA 30 czerwca, chodzi o zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), obejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności w postaci detalicznej sieci sklepów franczyzowych „ABC”. Zwyczajne Walne Zgromadzenie wyraziło także zgodę na przejęcie przez podmiot zależny wszelkich zobowiązań związanych z ZCP lub działalnością prowadzoną przez spółkę w ramach ZCP.

Zbycie ZCP dokonane zostanie w ten sposób, iż wniesione ono zostanie tytułem aportu do spółki zależnej (tj. spółki, w której Eurocash – bezpośrednio lub pośrednio – posiada 100% udziałów).

Ponadto, akcjonariusze Eurocash zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku netto za 2021 rok, w kwocie 137 mln zł, na kapitał zapasowy.

Pod szyldem ABC – największej detalicznej sieci handlowej, organizowanej przez Grupę Eurocash – działa obecnie ponad 9 tys. lokalnych sklepów w całej Polsce, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum