Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi będzie rozwijać koncept sklepów bezobsługowych

Pierwsze wyniki pilotażowego projektu Aldi Nord ze sklepem bez kasjera w holenderskim Utrechcie okazały się obiecujące. Detalista nawiązał strategiczne partnerstwo z dostawcą technologii, firmą Trigo.
Reklama

W lipcu tego roku Aldi otworzył bezkasowy sklep miejski Shop&Go w centrum Utrechtu. Kupujący meldują się tam za pomocą aplikacji, mogą wziąć z półek produkty, które chcą, i zeskanować kod QR przy wyjściu, po czym zakupy spożywcze są automatycznie opłacane. Proces rejestruje 475 kamer i 450 wag. Wygląda na to, że ten projekt testowy idzie dobrze, a Aldi już  podejmuje kolejne kroki.

- Nie mamy jeszcze raportów końcowych, ale pierwsze wyniki są obiecujące. Dalej rozwijamy koncepcję Aldi Shop & Go i będziemy wdrażać kolejne zaawansowane technologicznie rozwiązania, m.in. monitorowanie zapasów w czasie rzeczywistym - powiedział Sinanudin Omerhodzic, dyrektor ds. technologii w Aldi Nord.

Aldi: Biznes i technologia muszą iść w parze

Dzięki koncepcji Shop & Go w Utrechcie Aldi Nord i Trigo dysponują środowiskiem testowym, w którym te i inne rozwiązania cyfrowe można zastosować w praktyce. - Aby skutecznie wprowadzić dyskont w przyszłość, technologia i biznes muszą iść w parze – dodał Omerhodzic.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum