Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi będzie rozwijać się szybciej dzięki danym firmy Nielsen

Sieć Aldi nawiązała współpracę z firmą Nielsen w celu uzyskania dostępu do większej ilości informacji o klientach -  podał Retail Leader. Wieloletnia współpraca obejmuje dane panelu kupującego, niestandardową analizę detaliczną i pomiary skuteczności reklamy.
Reklama

Rob Hill, wiceprezes Nielsena ds. usług detalicznych w USA stwierdził w oświadczeniu, że wraz z dynamicznym rozwojem Aldi potrzebuje dostępu do dodatkowych informacji, a Nielsen "wesprze inicjatywy mające na celu rozwój i ekspansję firmy Aldi na rynku amerykańskim".

Aldi ma obecnie prawie 1 700 sklepów w 35 stanach na terenie USA, ale szybko się rozwija. W ciągu najbliższych pięciu lat detalista planuje mieć w Ameryce 2,500 placówek.

Poprzez uzyskanie dostępu do danych firmy Nielsen, Aldi zwiększy swoją przewagę konkurencyjną. Da to sieci dodatkowy impuls do inwestycji w ceny, handel cyfrowy czy customer experience. Biorąc pod uwagę korzystną dla konsumenta politykę cenową sieci Aldi, a także wojny cenowe między takimi detalistami jak Walmart czy Kroger jasne jest, że cena nie jest już kluczowym czynnikiem decydującym o konkurencyjności poszczególnych szyldów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum