Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi chce mieć tysiąc sklepów. Gdzie powstaną?

ALDI w perspektywie 5 lat chce mieć około sześciuset sklepów w Polsce. Docelowo ponad tysiąc.
Reklama
  • W ciągu najbliższych tygodni sieć Aldi uruchomi kilkanaście nowych placówek w całym kraju.
  • Dyskonter jest też otwarty na przejęcia. Interesują go placówki o powierzchni ok. 1 tys. m.kw.

Roczne nakłady na rozwój ALDI w Polsce zwiększyły się o 50% w stosunku do 500 mln zł w roku ubiegłym. W ślad za otwarciami nowych sklepów sieć planuje budowę kolejnych dwóch magazynów, które zapewnią sprawną logistykę i zoptymalizują koszty transportu. Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku ALDI otworzyło swój drugi magazyn - w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą, mający zapewnić zatowarowanie sklepom w północnej części Polski, co jest naturalną konsekwencją rozwoju sieci w tym rejonie. Dla ALDI ekspansja jest priorytetem. Na pierwszym miejscu stawia rozwój organiczny, ale sieć otwarta jest na różne możliwości.

Aldi: Nowe otwarcia, nowe magazyny i ...przejęcia

- Nasze ambicje są dość jasno określone, w perspektywie kolejnych pięciu lat chcemy mieć 500-600 sklepów. To zapewni nam odpowiednią skalę, umożliwi dalszy rozwój z osiągnięciem rentowności, z uwzględnieniem amortyzacji pewnych inwestycji i rozbudowy sieci logistycznej - mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI w Polsce.

 

 

Logistyka kluczowym elementem planu Aldi

- Rozbudowa logistyki to w tej chwili kluczowy element strategii ALDI biorąc pod uwagę koszty dystrybucji i plany ekspansji. Przy naszej skali do niedawna koszt transportu nie miał większego znaczenia, ale już teraz to się zmieniło. Tym bardziej, gdy mamy do czynienia z tak dużym wzrostem cen energii – najważniejszym elementem kosztotwórczym, konieczna jest praca nad optymalizacją tego procesu. Osiągnięcie liczby 500-600 sklepów jest dla nas celem krótkoterminowym, pięcioletnim. Mamy także perspektywę dziesięcioletnią – planujemy ponad tysiąc sklepów. Zakładamy wzrost organiczny, co może się zmienić, jeżeli dojdzie do jakiejś akwizycji. To jednak element, którego na ten moment nie możemy przewidzieć. Jako firma jesteśmy gotowi na przejęcia, jeżeli tylko nadarzy się okazja - dodaje Łubieński.

Duże miasta priorytetem Aldi

W ciągu dwóch ALDI chce urosnąć o 120 placówek o powierzchni ok. 1 tys. mkw., z parkingami na ok. 80 samochodów. Standardem dla sieci są powierzchnie z salą sprzedaży około tysiąca mkw. To benchmark, na którym opiera się ALDI, choć dopuszcza także placówki minimalnie mniejsze i większe.  Priorytetem dla sieci są duże miasta, to pierwsza grupa lokalizacji, na której koncentruje się marka. Naturalnym kierunkiem jest też zapełnianie białych plam na mapie Polski i rozpoczęcie działalności handlowej tam, gdzie ALDI jeszcze nie jest obecne. Sieć nie wyklucza też mniejszych miejscowości.

Nowe dyskonty Aldi 2022. Gdzie powstaną?

Pomimo pandemii i kryzysu ekonomicznego, który dotyka wszystkie podmioty gospodarcze, od ponad dwóch lat ALDI otwiera kilkadziesiąt sklepów rocznie zwiększając poziom zatrudnienia i rozbudowując swoje struktury. Przy obecnej skali działalności sieci to wzrost w rozwoju organicznym o ok. 50%. Tylko w najbliższych tygodniach dyskonter otworzy kilkanaście nowych sklepów, zarówno w mniejszych jak i większych miejscowościach. Niedługo na mapie pojawią się:

Aldi Rawicz

Aldi Świdnik

Aldi Lublin

Aldi Kraków

Aldi Wieluń

Aldi w Smolcu

Aldi Sosnowiec

Aldi Białystok

Aldi Słupsk

Aldi Puck

Aldi Legionowo

Aldi Żyrardów

Aldi Suwałki

Aldi Poznań

ALDI w Polsce posiada 233 sklepy i zatrudnia blisko 4000 pracowników. 

 

Otwarcia sklepów ALDI
Otwarcia sklepów ALDI

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (12)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum