Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi likwiduje kasy samoobsługowe. "Uczniowie kradną zbyt dużo"

Aldi dzięki samoobsługowym kasom chce uprościć i unowocześnić zakupy w swoich oddziałach. Proces płatności ma być szybszy, aby w godzinach szczytu nie było kolejek przy kasie. W oddziale w Kolonii w Niemczech modernizacja przyniosła niezamierzony skutek. Wkrótce po wprowadzeniu nowego systemu zlikwidowano go.
Reklama
  • Kasy samoobsługowe są szczególnie popularne wśród uczniów.
  • Sieć Aldi Süd od stycznia wprowadza nowe systemy płacenia.
  • Aldi jest podzielone w Niemczech i na rynku międzynarodowym.

Kradzieże w Aldi

Kasy samoobsługowe są szczególnie popularne wśród uczniów. Sklep Aldi Süd w Niehler Kirchweg w Kolonii jest przepełniony w porze lunchu. Ze względu na okoliczne gimnazja i technikum w przerwach przy kasach robi się zamieszanie. Niektórzy to wykorzystują. Niemieckie media komentują, że uczniowie kradną zbyt dużo i to jest powodem likwidacji kas.   

W oddziale skradziono ponoć sporo produktów. Mówi się, że młodzi ludzie wynoszą ze sobą więcej bułek i napojów, niż kupili. Zwłaszcza artykuły bez kodu kreskowego powodują zatory przy kasach w okresach szczytu, ponieważ kod każdego produktu trzeba wpisać indywidualnie. Szybko robi się zamieszanie i  trudno sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko zostało opłacone.

Aldi dementuje 

Rzeczniczka prasowa firmy poinformowała, że kasy samoobsługowe są obecnie testowane w wielu miastach. Ostatnio na przykład w Stuttgarcie i Kolonii. Jest to projekt pilotażowy, który jest różnie akceptowany przez klientów.

„Zdobywamy doświadczenie i widzimy, że klienci potrzebują większych kas do swoich zakupów. Dlatego zdecydowaliśmy się na demontaż kasy samoobsługowej we wspomnianym oddziale i zastąpienie jej dotychczasową, większą kasą” – podaje biuro prasowe .

Sieć dyskontów Aldi Süd od stycznia wprowadza nowe systemy płacenia. We wszystkich oddziałach będzie co najmniej jedna podwójna kasa. Pozwoli to na jednoczesne wystawianie rachunków dwóm klientom poprzez dodanie kolejnego szybu towarowego.

Oznacza to, że jeden klient może łatwo zapłacić kartą EC, a w tym samym czasie może być dokonywany kolejny zakup. Kasy otrzymują dwa osobne terminale EC oraz dwie drukarki paragonów. Powinno to również sprawić, że pakowanie będzie o wiele bardziej bezstresowe.

Rozłam Aldi w Niemczech 

Aldi jest podzielone nie tylko regionalnie w Niemczech, ale także na rynku międzynarodowym. Dwie odnogi podzieliły między siebie świat. Aldi Süd rozwija się w Wielkiej Brytanii, Australii i USA. Z kolei Aldi Nord obsługuje m.in. Polskę, kraje Beneluksu, Hiszpanię i Francję. 

Dyskonty Aldi Süd i Aldi Nord od stycznia mają także różne priorytety w oddzielnych kampaniach marketingowych. Według Aldi, opiera się to na braku zgody co do najlepszego ukierunkowania reklamy po szoku inflacyjnym z ostatnich kilku miesięcy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum