Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi podnosi w Niemczech ceny masła i mleka

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka powołując się na niemieckie media podała, że sieć Aldi nieznacznie podniosła ceny mleka i masła prosząc swoich klientów o wyrozumiałość.
Reklama

Na rynku mleka w Niemczech zauważalne są pierwsze ruchy cenowe. Mleko od 1 października jest droższe o 4 centy, a masło o 10 centów – poinformowały sieci handlowe.

Aldi oznajmił, że w ten sposób zareagował na obecną trudną sytuację rodzimych producentów mleka. Według informacji podanej przez przedstawicieli sieci, firma doceniła wysoką jakość produktów niemieckiego rolnictwa, a celem tych ruchów cenowych jest utrzymanie długotrwałej produkcji żywności w Niemczech.

- Takie deklaracje denerwują niemieckich farmerów, którzy przypominają, że żadna „sieciówka” nie pytała nikogo o zgodę, gdy obniżała ceny na produkty wytworzone z mleka - pisze Polska Federacja Hodowców Bydła i producentów Mleka.

Aldi jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. W 2013 roku firma świętowała 100-lecie istnienia. Z małego sklepu w Essen przekształciła się w Grupę ALDI NORD, która reprezentowana jest w dziewięciu europejskich krajach i obejmuje ponad 70 spółek regionalnych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum