Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi przyjmuje studentów na praktyki. Ile płaci?  

Od początku lipca 20 studentów rozpocznie w ALDI praktyki, w ramach programu praktyk letnich ALDI NEXT. Na każdego z nich czeka zestaw powitalny oraz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4000 zł brutto, przyznawane na podstawie umowy zlecenia. Studenci odbędą praktyki w jednej z dwóch lokalizacji w Katowicach lub w Chorzowie.
Reklama
  • Poszukiwania studentów chcących wziąć udział w programie sieć rozpoczęła na przełomie marca i kwietnia. W tym zakresie ALDI współpracowało z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz z lokalnymi biurami karier, opiekunami poszczególnych roczników i kołami studenckimi. Oferta pojawiła się także na targach pracy Jobicon.
  • Spośród kilkuset zgłoszeń ALDI wyłoniło 20 studentów, którzy rozpoczną pracę letnią w obszarach: Logistyka, Controlling, Księgowość, Category Managment oraz Kadry i Płace. Dla najlepszych praktykantów sieć przewidziała możliwość zatrudnienia po zakończeniu praktyk.


- Olbrzymie zainteresowanie programem praktyk ALDI NEXT pozwala nam już dziś zapowiedzieć jego kontynuację w kolejnym sezonie. W tym roku przywitamy w ALDI 20 osób, które będą miały szansę zdobyć doświadczenie i nabyć umiejętności niezbędne w rozwoju swoich karier. Dodatkowo za staż świadczony w ramach umowy zlecenie otrzymują wynagrodzenie na poziomie 4000 brutto. My z kolei, uważnie przyglądamy się ich pracy, a najlepszym zaproponujemy zatrudnienie – mówi Anna Goleniowska Dyrektor Obszaru HR ALDI w Polsce.

Każdy z praktykantów samodzielnie określa czas trwania praktyk, przy czym najkrótszy możliwy okres to miesiąc, najdłuższy 4 miesiące. Dla praktykantów ALDI przygotowało specjalny proces wdrożeniowy do firmy, który umożliwi im poznanie marki, jej wartości i celów. Wszyscy zostaną też przeszkoleni z zasad BHP oraz otrzymają powitalne pakiety. Pierwszy dzień rozpoczęcia praktyk sieć będzie relacjonować na profilach społecznościowych dedykowanych potencjalnym pracownikom Facebook ALDI praca oraz instagram.com/aldipraca.

 

ALDI - jak rekrutuje

ALDI dotychczas uruchomiło swój profil na Linkedin oraz specjalną platformę praca.aldi.pl, która w dużej mierze tworzona jest w oparciu o historie pracowników. W ostatnich tygodniach sieć wdrożyła także nowe narzędzie – Harver, wykorzystywane do zatrudniania kandydatów aplikujących na stanowisko pracownika sklepu, zastępcy kierownika oraz kierownika sklepu. Dzięki niemu czas weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych w ALDI został skrócony o 52%.

ALDI w Polsce posiada 209 sklepów i zatrudnia ponad 3600 pracowników. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum