Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi przyspiesza ekspansję. Wchodzi do kolejnych miast i inwestuje w strefę piekarnicza

Aldi 27 listopada uruchomił dwie placówki: w Opolu przy ul. Ozimskiej i Inowrocławiu przy ul. Jacewskiej. Są to pierwsze sklepy tego dyskontu w obu miastach. W ostatnim miesiącu Aldi uruchomił sklepy w Łodzi i Zielonej Górze.
Reklama

Sieć funkcjonuje w 15 krajach europejskich (m.in. w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii czy Hiszpanii), a także w Stanach Zjednoczonych i Australii. Aldi działalność w Polsce rozpoczął w 2006 r. Pierwsze osiem sklepów zostało otwartych 25 lutego 2008 r. Siedziba polskiego oddziału Aldi mieści się w Chorzowie. Obecnie Aldi ma w całej Polsce ponad 75 sklepów. 

Pod koniec listopada 2011 roku informowaliśmy, że sieć sklepów Aldi planowała potężny projekt remontu wszystkich sklepów w Europie. Sklepy miały przejść zmianę lokalizacji działów, np. owoce i warzywa i rozwój punktów z piecami piekarniczymi w niemieckich placówkach. Obecnie także w polskich sklepach Aldiego działają strefy wypieku pieczywa, a sieć na swoich stronach internetowych informuje o tym, że na klientów czeka pieczywo wypiekane na miejscu kilka razy dziennie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum