Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi sprzedaje sklepy w tym kraju

Rema 1000 dostała zgodę duńskiego organu ochrony konkurencji na przejęcie ponad 100 sklepów, centrów dystrybucyjnych, nieruchomości i pracowników niemieckiej sieci Aldi.
Reklama

Rema 1000 zamiast Aldi

Norweska sieć supermarketów Rema 1000 należąca do Reitan Group uzyskała pozwolenie od duńskiego organu ochrony konkurencji na przejęcie 114 sklepów Aldi. W Polsce niemiecka sieć ma ponad 300 dyskontów. Ponadto Rema 1000 Denmark przejmuje siedem projektów sklepów, trzy centra dystrybucyjne, pięć nieruchomości, pracowników i zapasy operacyjne od Aldi Denmark – podaje e24.no.

Pod koniec 2022 roku wchodząca w skład norweskiej grupy spółka Reitan Retail osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia większości sklepów niemieckiej sieci spożywczej w Danii, ale musiała na to uzyskać zgodę duńskich organów ochrony konkurencji.

Rema 1000 działa również w Polsce

Zgoda nastąpiła po tym, jak Rema 1000 zgodziła się na sprzedaż placówek na określonych obszarach, ponieważ organy ochrony konkurencji zażądały zapewnienia wszystkim klientom realnej alternatywy dla norweskich sklepów – informuje dagsavisen.no

Aldi to siódma pod względem sprzedaży sieć marketów na świecie. Teraz popularny w Polsce dyskont zwija się z duńskiego rynku. Rema 1000 działa również na polskim rynku, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku. Pojawia się pytanie, czy klienci mogą być spokojni o sklepy Aldi w Polsce?

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum