Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi z mocnym finiszem - 14 nowych sklepów do końca grudnia

ALDI konsekwentnie realizuje strategię rozwoju na rynku polskim. W połowie roku sieć zadeklarowała potrojenie liczby otwieranych sklepów w perspektywie najbliższych lat. Od tego momentu ALDI pojawiło się w 11 nowych lokalizacjach,a do końca grudnia kolejnych 14 sklepów otwartych zostanie w Gdańsku, Gdyni, Gorlicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Krakowie, Nisku, Suchym Lesie, Toruniu, Warszawie, Wołominie i Wrocławiu. Łączna powierzchnia wszystkich czternastu sklepów to niemal 20 tys. mkw.
Reklama

Dotychczas ALDI obecne było głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Dzięki  wzmacnianej kadrze w dziale nieruchomości oraz nowym, regionalnym biurom w ośmiu miastach, ALDI od początku 2020 r. swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski.

Od początku 2019 roku ALDI zwiększyło także wydatki na reklamę rozpoczynając kampanię marketingową w dużej mierze opartą o produkty marek własnych. Dyskont powiększa też udział lokalnych produktów w asortymencie. Prawie połowa marek własnych ALDI produkowana jest w Polsce.

- Polska to ważny i wymagający rejon w rozwoju sieci. Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych najwyższych światowych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi jak i lokalizacji naszych sklepów. Jesteśmy sklepem codziennych zakupów. Ta zasada przyświeca nam w doborze lokalizacji nowo otwieranych sklepów – tłumaczy Tomasz Gawlik, dyrektor obszaru nieruchomości i ekspansji sieci ALDI w Polsce.

Wszystkie 14 sklepów przygotowanych jest zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki. Sklepy wyposażone są w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych. Znajdą się w nich również pokój dla matki z dzieckiem oraz toaleta.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum