Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi z rekordem sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Granica 10 mld funtów przekroczona

Dyskontowa sieć Aldi odnotowała rekordową sprzedaż w okresie świątecznym w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy sieci udało się przekroczyć granicę 10 mld funtów rocznej sprzedaży. Sprzedaż w grudniu była nawet o 15 proc. wyższa niż w 2016 r. To w dużej mierze zasługa specjalnie wyselekcjonowanej gamy produktów premium, która odnotowała skok sprzedaży o prawie jedną trzecią.
Reklama

Hitami sprzedaży były ciastka mince pies oraz wołowina Aberdeen Angus. Wino, Prosecco i szampan sprzedawano w oszałamiającym tempie około 200 000 butelek dziennie, a w ciągu miesiąca sieć sprzedała 100 milionów paczek warzyw.

- To były nasze najbardziej pracowite święta Bożego Narodzenia, ponieważ miliony świątecznych klientów przeniosło się do Aldi, rezygnując z oferty droższych sprzedawców - powiedział Matthew Barnes, dyrektor generalny brytyjskiego oddziału sieci. - Chociaż odnotowaliśmy silny wzrost we wszystkich kategoriach, sprzedaż naszej gamy produktów "Specially Selected" przekroczyła wszelkie oczekiwania. Jest to wyraźny znak, że kupujący wiedzieli, że mogą sobie pozwolić na świąteczne przysmaki i świąteczne artykuły w Aldi za ułamek ceny, którą zapłacą gdzie indziej - dodał Barnes.

Silny wzrost sprzedaży da Aldiemu dodatkowy impuls do ekspansji w Wielkiej Brytanii. Sieć chce mieć 1000 sklepów do 2020 roku (teraz ma 762 placówki). Aldi szczyci się również tym, że dobrze płaci swoim pracownikom - godzinna stawka to 8,75 funtów, a w przypadku Londynu -  10,20 funtów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum